GW6DGE50NFC
Manufacturer
Sharp Microelectronics
VIGOR # :
Description
LED COB MEGA ZENIGATA COOL WHT
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
GW6DGE50NFC PDF
Type Description
Series:Mega Zenigata
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:950mA
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):50V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:1.5A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Height:1.80mm