L152-2780509600000
Manufacturer
Philips (LUMILEDS)
VIGOR # :
Description
LED LUXEON WARM WHITE 2700K 4SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
L152-2780509600000 PDF
Type Description
Series:LUXEON 5258
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):2700K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:445lm (Typ)
Current - Test:40mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):96V
Lumens/Watt @ Current - Test:116 lm/W
CRI (Color Rendering Index):82 (Typ)
Current - Max:60mA
Viewing Angle:115°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead Exposed Pad
Supplier Device Package:5258
Size / Dimension:0.205" L x 0.228" W (5.20mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)