L152-4070502400000
Manufacturer
Philips (LUMILEDS)
VIGOR # :
Description
WARM-WHITE 70 CRI 24V
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
L152-4070502400000 PDF
Type Description
Series:LUXEON 5258
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:590lm (Typ)
Current - Test:160mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:154 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:240mA
Viewing Angle:115°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead Exposed Pad
Supplier Device Package:5258
Size / Dimension:0.205" L x 0.228" W (5.20mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)