HWB030D-15
Description
AC/DC CONVERTER +/-15V 30W
DataSheet
HWB030D-15 PDF
Type Description
Series:HWB (30W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Open Frame
Number of Outputs:2
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.3A, 1.3A
Power (Watts):30W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:80%
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Features:Load Sharing, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.35" L x 3.62" W x 1.34" H (136.0mm x 92.0mm x 34.0mm)