TP-POE-24-WP
Description
24V 24W 10/100MB POE POWER INSER
DataSheet
TP-POE-24-WP PDF
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Passive Injector
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Number of Ports:1
Voltage - Output:24V
Current - Output:1 A
Power (Watts) - Per Port:24W
Compliance:-
Data Rate:-
Features:OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
Efficiency:80%
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:3.25" L x 1.75" W x 1.35" H (82.6mm x 44.5mm x 34.3mm)