P4FMAJ200A
Description
TVS DIO 400W 200V 287V UNI SMA
DataSheet
P4FMAJ200A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):200V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:274V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)