SMA2J180A
Description
TVS DIODE 400W 180V 292V UNI SMA
DataSheet
SMA2J180A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):180V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:200W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)