SZM4F100A
Manufacturer
Rectron USA
VIGOR # :
Description
TVS DIO 400W 100V 1.9V SOD-123F
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SZM4F100A PDF
Type Description
Series:SZM4FxxA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):100V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:1.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:-
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)