P4SMAJ300CA
Manufacturer
Rectron USA
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 400W 300V 414V BI SMA
DataSheet
P4SMAJ300CA PDF
Type Description
Series:P4SMAJ
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):300V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:430V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)