TFMBJ75CA
Description
TVS DIO 600W 75V 121V BI SMB
DataSheet
TFMBJ75CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):87.7V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)