TFMAJ30A
Description
TVS DIO 400W 30V 48.4V UNI SMA
DataSheet
TFMAJ30A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):35.1V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)