5.0SMCJ190CA
Manufacturer
Rectron USA
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 5KW 190V 291.6V BI SMC
DataSheet
5.0SMCJ190CA PDF
Type Description
Series:5.0SMCJ
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):200V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)