P4FMAJ100A
Manufacturer
Rectron USA
VIGOR # :
Description
TVS DIO 400W 100V 144V UNI SMA
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
P4FMAJ100A PDF
Type Description
Series:P4FMAF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):100V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:DO-214AC, SMA
Supplier Device Package:DO-214AC (SMA)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SA6.0CAHB0G
SA6.0CAHB0G
TVS DIODE 6V 10.3V DO204AC
3.0SMCJ14
3.0SMCJ14
TVS DIODE 3KW 14V UNI SMC
SM6T10CAHM3_A/H
SM6T10CAHM3_A/H
TVS DIODE 600W DO214AA
CT5CF
CT5CF
CURR SENSE XFMR CHAS MNT
CABLE DUAL PLUG USB A-B 3.0M
P4FMAJ100A
P4FMAJ100A
TVS DIO 400W 100V 144V UNI SMA