P4FMAJ6.8A
Description
TVS DIO 400W 6.8V 10.5V UNI SMA
DataSheet
P4FMAJ6.8A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):6.8V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:10.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)