PMT-18N12AL03-04
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
PMT FULL RANGE 18 MM AL CONE NDF
Catalog
Speakers
DataSheet
PMT-18N12AL03-04 PDF
Type Description
Series:PMT
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Full Range
Frequency Range:350 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:389.15Hz
Impedance:0.350" (8.90mm)