OX20SC02-08
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
TWEETER 8OHM 80W TOP PORT 87.9DB
Catalog
Speakers
DataSheet
OX20SC02-08 PDF
Type Description
Series:OX
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Tweeter
Frequency Range:2.5 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1139.12Hz
Impedance:0.909" (23.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SPEAKER 32OHM 40MW TOP PORT 65DB
PLS-65F25AL01-02
PLS-65F25AL01-02
SPEAKER 2OHM 15W TOP PORT 81.3DB
SPEAKER 32OHM 40MW TOP PORT 85DB
F0413A
F0413A
SOLENOID PULL CONTINUOUS 24V
S65E
S65E
CUTTER OVAL SLIM SUPER FLSH
878B
878B
METER LCR DUAL DISPLAY
OX20SC02-08
OX20SC02-08