DX25TG59-04
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
TWEETR 4OHM 100W TOP PORT 89.8DB
Catalog
Speakers
DataSheet
DX25TG59-04 PDF
Type Description
Series:DX
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Tweeter
Frequency Range:2.5 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:640.02Hz
Impedance:1.301" (33.04mm)