SLS-85S25CP04-08
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
SPEAKER 8OHM 25W TOP PORT 83.3DB
Catalog
Speakers
DataSheet
SLS-85S25CP04-08 PDF
Type Description
Series:SLS
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Woofer
Frequency Range:74 Hz ~ 2.5 kHz
Frequency - Self Resonant:73.74Hz
Impedance:2.996" (76.10mm)