DQ25SC16-04
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
TWEETR 4OHM 100W TOP PORT 90.7DB
Catalog
Speakers
DataSheet
DQ25SC16-04 PDF
Type Description
Series:DQ
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Technology:Magnetic
Type:Tweeter
Frequency Range:2.5 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1369.53Hz
Impedance:1.106" (28.10mm)