PLS-75F25AL01-08
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
SPEAKER 8OHM 25W TOP PORT 84.1DB
Catalog
Speakers
DataSheet
PLS-75F25AL01-08 PDF
Type Description
Series:PLS
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Full Range
Frequency Range:100 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:99.51Hz
Impedance:1.953" (49.60mm)