TC9FD15-16
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
SPEAKR 16OHM 20W TOP PORT 87.8DB
Catalog
Speakers
DataSheet
TC9FD15-16 PDF
Type Description
Series:TC
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Full Range
Frequency Range:115 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:127.25Hz
Impedance:1.541" (39.15mm)