TG9FD10-04
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
SPEAKER 4OHM 10W TOP PORT 84DB
Catalog
Speakers
DataSheet
TG9FD10-04 PDF
Type Description
Series:TG
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Full Range
Frequency Range:100 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:113.42Hz
Impedance:1.703" (43.25mm)