BC25TG35-04
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
BC TWEETER 25MM FABRIC DOME FERR
Catalog
Speakers
DataSheet
BC25TG35-04 PDF
Type Description
Series:BC
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Tweeter
Frequency Range:2.5 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1137.32Hz
Impedance:1.276" (32.40mm)