TPY25T04S0062
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
TWEETER, 25 MM, FABRIC DOME, TUR
Catalog
Speakers
DataSheet
TPY25T04S0062 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Tweeter
Frequency Range:800 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:825.2Hz
Impedance:0.165" (4.20mm)