OX20SC00-04
Manufacturer
Vifa (Peerless by Tymphany)
VIGOR # :
Description
TWEETER 4OHM 80W TOP PORT 87.1DB
Catalog
Speakers
DataSheet
OX20SC00-04 PDF
Type Description
Series:OX
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Tweeter
Frequency Range:2.5 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1024.9Hz
Impedance:0.906" (23.00mm)