
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CM309E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 7.3728 MHz |
| Frequency Stability: | ±80ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | Series |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 9.60mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.146" (3.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CM309E7372800BNAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 76.0000KHZ 11PF TH
CRYSTAL 6.0000MHZ 20PF SMD
CAP CER 3300 PF 630V X7R 1206 PB
CRYSTAL 7.3728MHZ SERIES SMD
DIODE GEN PURP 200V 3A SMC
M83513/13-D01CP = MCKS-C2-P-25SR