
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CS10 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 27 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CS10-27.000MABJ-UT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 25.0000MHZ SERIES SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 9PF SMD
CRYSTAL 52.0000MHZ SERIES SMD
LED MT SR VERT
CRYSTAL 9.9840MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
ADAPT CIRC 4POS TO RJ45 JACK BLK