
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CM309E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 7.3728 MHz |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | Series |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 9.60mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.146" (3.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CM309E7372800BCAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 52.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 40.6100MHZ 12PF SMD
CAP CER 20PF 250V NP0 0805
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN
CRYSTAL 7.3728MHZ SERIES SMD
FILAMENT PEACH ABS 0.07" 1KG