
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CSA309 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 8 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Cylindrical Can, Radial |
| Size / Dimension: | 0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.354" (9.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CSA309-8.000MABJ-UB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 36.0000MHZ SERIES SMD
CRYSTAL 52.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
DC DC CONVERTER 9V 1W
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF TH