CO27VH15DE-02-10.000
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ HCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
CO27VH15DE-02-10.000 PDF
Type Description
Series:CO27
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:OCXO
Frequency:10 MHz
Function:-
Output:HCMOS
Voltage - Supply:15V
Frequency Stability:±200ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):110mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP (0.701", 17.80mm), 5 Leads
Size / Dimension:1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)