CRBV55CL-0350-0460
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
VCO 405MHZ 31.75MM X 31.75MM
Catalog
VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
DataSheet
CRBV55CL-0350-0460 PDF
Type Description
Series:CRBV55, RedBox
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Frequency Range:350 ~ 460MHz
Frequency - Center:405MHz
Voltage - Supply:-
Tuning Voltage (VDC):-
2nd Harmonic, Typ (dBc):-
Icc Max:-
Pushing (MHz/V):-
Power (dBm):-
Phase Noise Typ (dBc/Hz):-
Operating Temperature:-
Package / Case:Module Adapter, SMA F (3)
Size / Dimension:1.250" L x 1.250" W (31.75mm x 31.75mm)
Height:0.590" (14.99mm)