CVCO55CC-2990-3400
Description
VCO 3195MHZ 0.5-22V 12.7X12.7MM
DataSheet
CVCO55CC-2990-3400 PDF
Package:Strip
Part Status:Obsolete
Frequency Range:2990 ~ 3400MHz
Frequency - Center:3195MHz
Voltage - Supply:8V
Tuning Voltage (VDC):0.5 V ~ 22.0 V
2nd Harmonic, Typ (dBc):-10 (Max)
Icc Max:35mA
Pushing (MHz/V):2
Power (dBm):0 ±4
Phase Noise Typ (dBc/Hz):-102
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:16-QFN, Variant
Size / Dimension:0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height:0.220" (5.59mm)