CVCO55CC-3345-3955
Description
VCO 3650MHZ 2.5-23.5V 12.7X12.7
DataSheet
CVCO55CC-3345-3955 PDF
Package:Strip
Part Status:Obsolete
Frequency Range:3345 ~ 3955MHz
Frequency - Center:3650MHz
Voltage - Supply:10V
Tuning Voltage (VDC):2.5 V ~ 23.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc):-15 (Max)
Icc Max:50mA
Pushing (MHz/V):3
Power (dBm):3.5 ±3.5
Phase Noise Typ (dBc/Hz):-90
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:16-QFN, Variant
Size / Dimension:0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height:0.220" (5.59mm)