ME92251V3-000U-999
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
ME92251V3-000U-999 PDF
Type Description
Series:MagLev® ME
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:25.00mm
Air Flow:39.5 CFM (1.11m³/min)
Static Pressure:0.100 in H2O (24.9 Pa)
Bearing Type:Vapo-Bearing™
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:28.0dB(A)
Power (Watts):1.3 W
RPM:2400 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)