GM1202PFV1-8.GN
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
GM1202PFV1-8.GN PDF
Type Description
Series:MagLev® GM
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 25mm L x 25mm H
Width:10.00mm
Air Flow:3.5 CFM (0.098m³/min)
Static Pressure:0.250 in H2O (62.3 Pa)
Bearing Type:Vapo-Bearing™
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:23.0dB(A)
Power (Watts):800 mW
RPM:13000 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)