KD1208PTB1 (2) H
Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
DataSheet
KD1208PTB1 (2) H PDF
Type Description
Series:KD
Package:-
Part Status:Obsolete
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:25.00mm
Air Flow:39.5 CFM (1.11m³/min)
Static Pressure:0.180 in H2O (44.8 Pa)
Features:-
Noise:33.0dB(A)
Power (Watts):2.3 W
RPM:3000 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)