KDE1203PFB3-8(V)
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
KDE1203PFB3-8(V) PDF
Type Description
Series:KDE
Package:-
Part Status:Obsolete
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 30mm L x 30mm H
Width:10.00mm
Air Flow:3.2 CFM (0.090m³/min)
Static Pressure:0.060 in H2O (14.9 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:18.5dB(A)
Power (Watts):600 mW
RPM:5000 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)