BP100-0.005-00-1010
Manufacturer
Henkel / Bergquist
VIGOR # :
Description
THERM PAD 254MMX254MM W/ADH WHT
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
BP100-0.005-00-1010 PDF
Type Description
Series:Bond-Ply® 100
Package:-
Part Status:Obsolete
Usage:-
Type:Sheet, Tape
Shape:Square
Outline:254.00mm x 254.00mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Material:Polyimide
Adhesive:Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:White
Thermal Resistivity:0.52°C/W
Thermal Conductivity:0.8W/m-K