18115ACU
Manufacturer
Aven
VIGOR # :
Description
TWEEZER END CUTTER 15AP 4.53"
Catalog
Tweezers
DataSheet
18115ACU PDF
Type Description
Series:Accu-Tek
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Features:Acid Resistant, Anti-Magnetic
Tip Style:Cutter
Tip Type:End Cutter
Tip Shape:Straight
Length - Overall:4.53" (115.0mm)
Pattern Number:15AP
Material:Carbon Steel
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
49587
TWEEZER FLAT WAFER 38A 4.06"
18520
TWEEZER POINT VERY FINE 6A 4.53"
TWEEZER POINTED R29 6.30"
9T 53103
9T 53103
MAXXPRO 4" SLOTTED 5/32" TIP
DMX-40-S
DMX-40-S
RETRACTABLE DATE REEL: STAGE NI
18115ACU
18115ACU
TWEEZER END CUTTER 15AP 4.53"