EPB-KIT110
Manufacturer
OK Industries (Jonard Tools)
VIGOR # :
Description
PUNCHDOWN KIT 110
Catalog
Punchdown, Blades
DataSheet
EPB-KIT110 PDF
Type Description
Series:EPB
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Tool Type:Punchdown
Includes:Blade
Blade Size:110
Features:Blade Storage, Impact Adjustment, Interchangeable Blades
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PA3582
PA3582
PDT BIX NON IMPACT RUBBR HANDLE
BLADE 630 REPLCMNT PUNCHDWN TOOL
EPB-2200
EPB-2200
PUNCHDOWN GUN W/O BLADE
AH42328A-R15KHF
AH42328A-R15KHF
FIXED IND 150NH 73A 0.18 MOHM
P6SMBJ70
P6SMBJ70
TVS SMB 70V 600W UNI
PUNCHDOWN GUN 110 W/BLADE