ES75WV080
Manufacturer
Tronex (Menda/EasyBraid/Tronex)
VIGOR # :
Description
HOOF W/DENT 45 8.00MM
Catalog
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
DataSheet
ES75WV080 PDF
Type Description
Series:ES
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Tip Type:Soldering
Tip Shape:Bevel 45°
Height:0.031" (0.80mm)
Width:0.315" (8.00mm)
Length:0.433" (11.00mm)
Diameter:-
Tip Chip Size:-
Temperature Range:662°F ~ 748°F (350°C ~ 398°C)