ET60CH052
Manufacturer
Tronex (Menda/EasyBraid/Tronex)
VIGOR # :
Description
CHISEL 30 5.20MM
Catalog
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
DataSheet
ET60CH052 PDF
Type Description
Series:ET
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Tip Type:Soldering
Tip Shape:Chisel 30°
Height:0.050" (1.28mm)
Width:0.200" (5.08mm)
Length:0.472" (12.00mm)
Diameter:-
Tip Chip Size:-
Temperature Range:617°F ~ 676°F (325°C ~ 358°C)