ET60WV031
Manufacturer
Tronex (Menda/EasyBraid/Tronex)
VIGOR # :
Description
HOOF W/DENT 60 3.10MM
Catalog
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
DataSheet
ET60WV031 PDF
Type Description
Series:ET
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Tip Type:Soldering
Tip Shape:Hoof, Dent
Height:-
Width:0.120" (3.05mm)
Length:0.645" (16.38mm)
Diameter:-
Tip Chip Size:-
Temperature Range:617°F ~ 676°F (325°C ~ 358°C)