2330-20G15DN1T-P
Manufacturer
Oupiin
VIGOR # :
Description
HIGH SPEED MEZZANINE CONNECTOR,
Catalog
Rectangular Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
DataSheet
2330-20G15DN1T-P PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Connector Type:Self Mating, Non-Gendered
Number of Positions:20
Pitch:0.020" (0.50mm)
Number of Rows:2
Mounting Type:Surface Mount
Features:Pick and Place
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:15.0µin (0.38µm)
Mated Stacking Heights:4mm
Height Above Board:0.140" (3.55mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN PLUG 200POS SMD GOLD
BTE-080-06-F-D-A-K
BTE-080-06-F-D-A-K
CONN HDR 160POS SMD GOLD
DF15C(3.2)-50DP-0.65V(56)
DF15C(3.2)-50DP-0.65V(56)
CONN HDR 50POS SMD GOLD
DTOOM100-C10MM-C10MM
DTOOM100-C10MM-C10MM
PRECISION FLEXIBLE SHAFT COUPLIN
2330-20G15DN1T-P
2330-20G15DN1T-P
CABLE ASSEMBLY M12 3POS 20M
CABLE ASSEMBLY M12 8POS 40M