TPS-12-30W
Description
30W 12V SOLAR PANEL - 25.7 X 15.
DataSheet
TPS-12-30W PDF
Package:Box
Part Status:Obsolete
Power (Watts) - Max:30 W
Current @ Pmpp:1.74 A
Voltage @ Pmpp:17.34 V
Current - Short Circuit (Isc):1.88 A
Type:Monocrystalline
Voltage - Open Circuit:21.62 V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:Cell (36)
Size / Dimension:25.748" L x 15.787" W x 0.709" H (654.00mm x 401.00mm x 18.00mm)