TPS-24-325W
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
325W 24V HIGH EFFICIENCY, 72 CEL
Catalog
Solar Cells
DataSheet
TPS-24-325W PDF
Type Description
Series:TPS-W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Power (Watts) - Max:325 W
Current @ Pmpp:8.45 A
Voltage @ Pmpp:38.5 V
Current - Short Circuit (Isc):9.05 A
Type:Monocrystalline
Voltage - Open Circuit:46.2 V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:Cell (72)
Size / Dimension:77.008" L x 39.055" W x 1.575" H (1956.00mm x 992.00mm x 40.00mm)