ASR-04-500A:4-20MA
Description
4" 500A:4-20MA ROGOWSKI COIL
DataSheet
ASR-04-500A:4-20MA PDF
Sensor Type:Rogowski Coil
Current - Sensing:500mA
Number of Channels:-
Output:Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Sensitivity:-
Frequency:-
Linearity:±0.5%
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:8V ~ 35V
Response Time:-
Current - Supply (Max):500A
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C