ASR-04-800A:333MV
Description
4" 800A:333MV ROGOWSKI COIL
DataSheet
ASR-04-800A:333MV PDF
Sensor Type:Rogowski Coil
Current - Sensing:500mA
Number of Channels:-
Output:Ratiometric, 0V ~ 0.333V
Sensitivity:-
Frequency:-
Linearity:±0.5%
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:9V ~ 36V
Response Time:-
Current - Supply (Max):800A
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C