ASR-04-200A:333MV
Description
4" 200A:333MV ROGOWSKI COIL
DataSheet
ASR-04-200A:333MV PDF
Sensor Type:Rogowski Coil
Current - Sensing:500mA
Number of Channels:-
Output:Ratiometric, 0V ~ 0.333V
Sensitivity:-
Frequency:-
Linearity:±0.5%
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:9V ~ 36V
Response Time:-
Current - Supply (Max):200A
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C
Polarization:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
GHS 20-SME
GHS 20-SME
INTEGRATED PRIMARY 20A O/L