ASR-04-2000A:4-20MA
Description
4" 2000A:4-20MA ROGOWSKI COIL
DataSheet
ASR-04-2000A:4-20MA PDF
Sensor Type:Rogowski Coil
Current - Sensing:500mA
Number of Channels:-
Output:Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Sensitivity:-
Frequency:-
Linearity:±0.5%
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:8V ~ 35V
Response Time:-
Current - Supply (Max):2000A
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C
Polarization:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TD-125
TD-125
SENSOR CURRENT SWITCH 125A DC
LA 03-PB
LA 03-PB
SENSOR CURRENT HALL 3A AC/DC
MLX91210KDC-CAS-105-SP
MLX91210KDC-CAS-105-SP
PLUG & POWER CURRENT SENSOR IC
4262
2.9" FLEXIBLE MONOCHROME EINK /
MC9328MX21VM
MC9328MX21VM
MICROPROCESSOR, 32 BIT, 266MHZ,
EL213(TB)
EL213(TB)
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SOP
ASR-04-2000A:4-20MA
ASR-04-2000A:4-20MA
4" 2000A:4-20MA ROGOWSKI COIL